Audiobook

      Możliwość komentowania Audiobook została wyłączona

Audiobook to wynalazek, który pozwala na słuchanie czytanych przez lektora książek, kiedy tylko ma się ochotę. Dzięki niemu można słuchać książki i wykonywać inne czynności jednocześnie.

Wzrostowa popularność

Audiobook jest dla wielu najczęstszym wyborem. Dla ludzi, którzy nie potrafią skupić się na czytaniu książki, kiedy przemieszczają się komunikacją miejska, jest to jedyne rozwiązanie. Czują się wtedy, jak gdyby słuchali muzyki, lecz mogą odprężyć się i wsłuchać się w głos lektora, który czyta im tekst. Można to utożsamić z podróżującą z nami osobą, która opowiada nam nieprzerwanie historie. Warto tylko zaznaczyć różnicę między audiobookiem a słuchowiskiem. To pierwsze jest zwykłym odczytaniem tekstu, natomiast słuchowisko może być wzbogacone o dodatkowe efekty, które uatrakcyjniają odbiór.

Zawsze i wszędzie

Audiobooki mogą być słuchane w każdej możliwej chwili. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w czasie jazdy samochodem, autobusem czy pociągiem kontynuować wgłębianie się w opowiadaną historię. Nic również nie stoi na przeszkodzie, kiedy chce się odprężyć i położyć na kanapie czy łóżku, a na uszach mieć założone słuchawki z włączonym audiobookiem. 

Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie dla ludzi, którzy są ciągle w ruchu. Można przyrządzać jedzenie, sprzątać w mieszkaniu lub spacerować i jednocześnie „czytać” książkę. Wystarczy jedynie wyposażyć się w audiobooka, urządzenie do odtwarzania (wystarczy zwykły smartfon) i słuchawki lub głośniki, które umożliwią wyraźny odbiór tekstu.

Audiobooki dostępne na https://www.ibuk.pl/audiobooki.html